II liga 1998/1999

Z Wikiliga
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zaplecze ekstraklasy

194919501951195219531954195519561957195819591960
196119621962/631963/641964/651965/661966/671967/681968/691969/70
1970/711971/721972/731973/741974/751975/761976/771977/781978/791979/80
1980/811981/821982/831983/841984/851985/861986/871987/881988/891989/90
1990/911991/921992/931993/941994/951995/961996/971997/981998/991999/00
2000/012001/022002/032003/042004/052005/062006/072007/082008/092009/10
2010/112011/122012/132013/142014/152015/162016/172017/18

Tabele końcowe

Grupa wschodnia

 1. Petrochemia Płock         28  61  54-24  19- 4- 5
 2. Ceramika Opoczno          28  57  46-20  16- 9- 3
 3. Górnik Łęczna             28  55  47-20  16- 7- 5
 4. KSZO Ostrowiec Święt.     28  54  45-23  16- 6- 6
 5. RKS Radomsko              28  47  49-33  13- 8- 7
 6. Korona Kielce             28  43  32-27  12- 7- 9
 7. Hetman Zamość             28  41  32-31  12- 5-11
 8. Stal Stalowa Wola         28  40  35-34  11- 7-10
 9. Jeziorak Iława            28  40  40-34  11- 7-10
10. Hutnik Kraków             28  40  44-39  11- 7-10
11. Unia Tarnów               28  39  41-32  11- 6-11
12. Piotrcovia Piotrków Tryb. 28  25  23-37   7- 4-17
13. Wawel Kraków              28  19  23-58   6- 1-21
14. Avia Świdnik              28  17  22-62   5- 2-21
15. Stal Sanok                28  10  15-74   2- 4-22
  • Drużyna Okocimskiego KS-u Brzesko nie przystąpiła do rozgrywek.

Grupa zachodnia

 1. Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 26  50  52-37  14- 8- 4
 2. Raków Częstochowa         26  47  44-20  14- 5- 7
 3. Śląsk Wrocław             26  47  47-21  14- 5- 7
 4. Odra-Varta Opole          26  40  37-31  12- 4-10
 5. Aluminium Konin           26  39  37-31  11- 6- 9
 6. Polonia Bytom             26  38  23-21   9-11- 6
 7. Lechia-Polonia Gdańsk     26  37  32-33  11- 4-11
 8. Grunwald Ruda Śląska      26  37  40-44  11- 4-11
 9. KS Myszków                26  36  29-38  11- 3-12
10. Odra Szczecin             26  33  24-28   8- 9- 9
11. Elana Toruń               26  32  32-36   8- 8-10
12. Karkonosze Jelenia Góra   26  31  23-31   8- 7-11
13. Naprzód Rydułtowy         26  25  21-35   7- 4-15
14. Lechia Zielona Góra       26  12  17-52   2- 6-18
  • Górnik Wałbrzych i Zawisza Bydgoszcz nie przystąpiły do rozgrywek.
  • Polonia Gdańsk przed rozpoczęciem rozgrywek połączyła się z Lechią Gdańsk i w rozgrywkach występowała jako Lechia-Polonia Gdańsk.
  • Stal-Telgom Szczecin po uzyskaniu awansu do II ligi została przemianowana na Odrę Szczecin.
  • Krisbut Myszków przed rozpoczęciem rozgrywek zmienił nazwę na MŻKS Myszków, natomiast od stycznia występował pod nazwą KS Myszków.
  • W grudniu doszło do rozpadu Polonii-Szombierek Bytom, od wiosny na II-ligowych boiskach na powrót występowała Polonia Bytom.
  • W przerwie rozgrywek Varta-Start Namysłów połączyła się z III-ligową Odrą Opole i wiosną w II lidze występowała Odra-Varta Opole, natomiast w III lidze Varta-Odra Namysłów (sic!).
  • Zimą doszło do zmiany nazwy klubu z Jeleniej Góry: KemBud odszedł do lamusa, a w lidze grały Karkonosze.