II liga 1951

Z Wikiliga
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zaplecze ekstraklasy

194919501951195219531954195519561957195819591960196119621962/631963/641964/651965/661966/671967/681968/691969/701970/711971/721972/731973/741974/751975/761976/771977/781978/791979/801980/811981/821982/831983/841984/851985/861986/871987/881988/891989/901990/911991/921992/931993/941994/951995/961996/971997/981998/991999/002000/012001/022002/032003/042004/052005/062006/072007/082008/092009/102010/112011/122012/132013/142014/152015/162016/172017/182018/192019/202020/212021/22

Tabele końcowe:

Grupa I

  • "Zrzeszeniowe" nazwy zespołów: Lechia Gdańsk - "Budowlani", Warta Poznań - "Stal", Pomorzanin Toruń - "Kolejarz", Polonia Bydgoszcz - "Gwardia"
1. Lechia Gdańsk        14  20  41-13   9- 2- 3
2. Warta Poznań         14  20  32-13   8- 4- 2
3. Pomorzanin Toruń     14  15  18-31   7- 1- 6
4. Polonia Bydgoszcz    14  13  13-15   4- 5- 5
5. Stal Wrocław         14  13  20-28   6- 1- 7
6. Kolejarz Bydgoszcz   14  13  19-28   6- 1- 7
7. Kolejarz Gdańsk      14   9  18-25   3- 3- 8
8. Gwardia Słupsk       14   9  18-26   3- 3- 8

Grupa II

  • "Zrzeszeniowe" nazwy zespołów: Lublinianka - "OWKS" Lublin, Widzew Łódź - "Włókniarz" Widzew, Marymont Warszawa - "Spójnia"
1. Gwardia Warszawa     14  25  60-18  12- 1- 1
2. Lublinianka          14  18  36-21   8- 2- 4
3. Włókniarz Chodaków   14  17  30-24   8- 1- 5
4. Widzew Łódź          14  16  40-24   7- 2- 5
5. Marymont Warszawa    14  14  26-32   6- 2- 6
6. Włókniarz Radom      14  10  13-29   4- 2- 8
7. Kolejarz Olsztyn     14   9  21-48   4- 1- 9
8. Gwardia Białystok    14   3  14-44   1- 1-12

Grupa III

  • "Zrzeszeniowe" nazwy zespołów: Naprzód Lipiny - "Stal", Skra Częstochowa - "Ogniwo", Śląsk Wrocław - "OWKS"
1. Górnik Wałbrzych     14  22  39-18  10- 2- 2
2. Górnik Zabrze        14  21  38-11  10- 1- 3
3. Górnik Bytom         14  17  37-22   8- 1- 5
4. Stal Starachowice    14  15  23-41   6- 3- 5
5. Budowlani Opole      14  13  28-26   6- 1- 7
6. Naprzód Lipiny       14  13  27-29   6- 1- 7
7. Skra Częstochowa     14   7  21-36   3- 1-10
8. Śląsk Wrocław        14   4  15-45   2- 0-12

Grupa IV

  • "Zrzeszeniowe" nazwy zespołów: Wawel Kraków - "OWKS", Tarnovia - "Ogniwo" Tarnów, Polonia Przemyśl - "Budowlani"
1. Wawel Kraków         14  25  40-10  12- 1- 1
2. Stal Sosnowiec       14  20  32-13   9- 2- 3
3. Górnik Knurów        14  15  28-23   7- 1- 6
4. Tarnovia             14  14  20-22   6- 2- 6
5. Gwardia Kielce       14  12  26-30   5- 2- 7
6. Polonia Przemyśl     14  10  20-31   4- 2- 8
7. Włókniarz Chełmek    14  10  15-30   4- 2- 8
8. Stal Dąbrowa Górn.   14   6  12-34   2- 2-10

Turniej barażowy

1. Lechia Gdańsk ↑       6   8  13- 9   4- 0- 2
2. Wawel Kraków ↑        6   8   8-10   4- 0- 2
3. Gwardia Warszawa      6   6  14-11   3- 0- 3
4. Górnik Wałbrzych      6   2   6-11   1- 0- 5